КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ДИТЯЧИЙ МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР»

Центр був створений у 1990 році за рішенням Львівської обласної ради 1-го демократичного скликання, і до 2009 року мав назву «Львівська обласна дитяча спеціалізована клінічна лікарня». (переглянути фото)

В той час пріоритетом роботи закладу було надання повного спектру медичних послуг дітям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших екологічно шкідливих факторів. Поряд із вирішенням складних педіатричних проблем основними спеціалізованими напрямами діяльності центру в подальшому стали токсикологія, онкологія, онкогематологія, клінічна імунологія, неінвазивна кардіологія, ревматологія, пульмонологія, ендокринологія, пластична й лазерна хірургія, важкі ураження центральної нервової системи, лікування гострої та хронічної ниркової недостатності, а також лікування інших важких хронічних захворювань, що рідко зустрічаються, наприклад, муковісцидозу, синдрому мальабсорбції тощо.

Активна праця керівництва і колективу лікарні та створення потужної матеріальної бази дало змогу запровадити передові медичні технології, багато з яких – вперше в Україні.

Серед іншого це стало можливим завдяки співпраці та підтримці з боку багатьох українських, американських та європейських неурядових організацій, таких як благодійні фонди «Світ дитини», «Крила надії», «Порятунок дитини з лейкемією», «Клуб Левів міста Львова» (Україна); «Фонд допомоги дітям Чорнобиля», «Союз українок», «Advanced Medical Care for Ukraine» (США); HumanitarieHulpKinderenOekraïne, «Фонд Святого Христофора для дітей» (Нідерланди), «ChildHealthInternational», «Лінія життя» (Великобританія), «AssociationVendée-Ukraine» (Франція) та ін.

Колектив працівників від моменту створення і в подальшому формувався на конкурсних засадах. Пріоритетом завжди було формування команди, здатної працювати на рівні кращих світових стандартів. Понад 70 лікарів і кілька десятків медичних сестер пройшли стажування у провідних клініках Західної Європи та Північної Америки. Фахівці європейських та північноамериканських клінік часто відвідують центр з метою навчання персоналу та надання консультативної допомоги. Центр бере участь у міжнародних рандомізованих мультицентрових контрольованих дослідженнях, його спеціалісти є членами професійних Європейських асоціацій. Працівниками центру захищено 2 докторські та понад 10 кандидатських дисертацій, опубліковано понад 300 наукових робіт, в тому числі – в зарубіжних наукових медичних журналах. Центр є клінічною базою для  кількох кафедр Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького та низки медичних коледжів.

Історія центру незмінно пов’язана з іменем Олександр Миндюк (1942-2011), який стояв біля витоків його створення і керував закладом протягом 20 років. Він присвятив своє життя медицині, пацієнтам і колективу центру, утверджуючи на практиці принципи професійності, порядності та патріотизму.

Центр удостоєний багатьох державних відзнак та нагород, але найвагомішою колектив вважає Подяку Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів за результатами Всеукраїнського конкурсу сприйняття пацієнтами якості медичної допомоги. Бо ПОТРЕБИ ДИТИНИ та ЇЇ БЕЗПЕКА для нас – понад усе.