Сурдологічне відділення

Завідувач  відділення – Лесів Ярослава Антонівна, лікар-сурдолог вищої категорії

телефон кабінету: +38 (032) 270 15 79.

Загальна інформація:        

Дитяча сурдологічна служба  представлена  обласним сурдологопедичним кабінетом і надає консультативно-діагностичну, лікувальну та реабілітаційну допомогу хворим  з порушенням слуху та мовлення.

Із методів діагностики використовується отоларингологічне, аудіологічне, сурдопедагогічне, психіатричне та неврологічне обстеження.

Аудіологічне обстеження включає комплекс діагностичних суб’єктивних та сучасних об’єктивних методів дослідження слуху у дітей, починаючи з періоду новонародженності, в тому числі таких об’єктивних досліджень як: імпедансометрична аудіометрія,  визначення  отоакустичної емісії-  DPOAE, TEOAE, реєстрація КСВП- коротколатентних слухових викликаних потенціалів для топічної  діагностики  ураження слухового аналізатора  та слухопротезування.

При неврологічному та психіатричному обстеженні використовуються нейрофізіологічні методики  визначення церебральної гемодинаміки судин каротидної та вертебро-базилярної систем – доплерографію судин, дослідження функціонального стану ЦНС: електроенцефалографію, ехо-енцефалографію.

Сурдопедагогічна  реабілітаційна  робота включає розвиток слухового сприймання, формування мовлення та вимови, розвиток комунікативних здібностей у дітей із загальним недорозвитком мовлення з використанням візуалізації  процесів  формування  мовлення.

Метою корекційної реабілітації  у дітей з важкими незворотними втратами слуху є інклюзивна освіта  в загальноосвітніх школах.

Співробітники кабінету:  

Лікарі: 

Лесів Ярослава Антонівна– завідувач  кабінету,  лікар-сурдолог вищої категорії.

Кутневич Роксолана Ігорівна - ЛОР-лікар першої категорії.

Дворняк Олександра Володимирівна – дитячий психіатр вищої категорії.

Руда Галина Володимирівна – дитячий невролог вищої категорії.

Миндюк Ольга Олександрівна – дитячий невролог вищої категорії.

Педагоги:

Довганик Світлана Анатоліївна – вчитель-дефектолог вищої категорії.

Ковалик Руслана Євгенівна – вчитель-дефектолог вищої категорії.

Оленко Наталія Володимирівна – музичний працівник вищої категорії.

Співпраця

Співробітники  кабінету співпрацюють з кафедрою отоларингології  ЛМНУ ім. Данила Галицького, Київським науково-дослідним інститутом отоларингології Академії медичних наук, кафедрою дитячої  отоларингології  Київської медичної академії ім.М. Шупіка, аудіологами медичних Центрів України, Канади, Данії.

При кабінеті діє громадська  організація «Дзвін».

Як скерувати  на консультацію до кабінету?

  1. Необхідно отримати скерування  від дільничного спеціаліста (педіатра, сімейного лікаря) з інформацією про мету скерування.
  2. Мати із собою амбулаторну картку дитини або її витяг.