Педіатричне відділення

Завідувач відділення – Костюченко Лариса Василівна, д.мед.н., професор, лікар імунолог дитячий, алерголог дитячий вищих категорій.

Старша медична сестра – Савицька Ольга Михайлівна

Телефонні номери відділення:

 • Завідувач: (032) 270-84-96
 • Старша медична сестра: (032) 270-85-94
 • Сестринські пости: (032) 270-75-96 (3 поверх); (032) 270-75-84 (4 поверх) 

Педіатричне відділення структурно збудоване як багатопрофільне спеціалізоване відділення центру. Це створює можливість надання широкого спектру звичайної та спеціалізованої медичної допомоги дітям різних вікових груп в одному місці. 

У відділенні функціонують 70 ліжок: 20 ліжок – клінічна імунологія, 15 ліжок – кардіоревматологія, 10 ліжок – пульмонологія, 5 ліжок – ендокринологія, 5 ліжок – нефрологія, 5 ліжок – загальна педіатрія, 10 ліжок – стаціонар з денним перебуванням хворих.

У відділенні працюють 12 лікарів (в т.ч. 1 доктор медичних наук і 3 кандидати медичних наук) та психолог. Лікарський колектив відділення є висококваліфікованою командою, більшість членів якої пройшли навчання та стажування у ведучих клініках України, Росії, Західної Європи та Північної Америки. Двоє ординаторів відділення суміщають посади доцента та асистента кафедри клінічної імунології та алергології ЛНМУ ім. Данила Галицького.

Великий клінічний і науково-практичний ефект дає постійне накопичення у формі стандартизованих баз даних пацієнтів з важкою хронічною патологією (імунодефіцити, автоімунні захворювання, бронхіальна астма, муковісцидоз, синдром мальабсорбції, ті ін.). Це є підґрунтям для узагальнення та аналізу проведеної клінічної роботи, дозволяє кожного року публікувати ряд наукових робіт, презентувати власні дані на конгресах та з’їздах, виконувати дисертаційні роботи. За останні 5 років (2009-2013рр.) лікарями відділення опубліковано 75 друкованих робіт, в тому числі 20 за кордоном і видано 2 монографії, захищено 1 дисертаційну роботу на здобуття вченого ступеня доктора медичних наук і три дисертаційні роботи на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук.

На постійній основі відбувається співпраця з рядом зарубіжних медичних центрів.

 На базі відділення створено і функціонує Західноукраїнський центр дитячої імунології. Центр забезпечує сучасний рівень діагностики, лікування, проведення замісної терапії та супровід хворих з імунодефіцитами та алергопатологією, надає консультації з усіх аспектів профілактичних щеплень та проводить вакцинацію дітей з особливими проблемами широким спектром вакцинних препаратів.

На базі відділення створено і функціонує Львівський обласний центр надання медичної допомоги хворим на муковісцидоз. В рамках цього проекту проводиться консультування, діагностика, лікування та моніторинг хворих з цією патологією. Для цього запроваджено у практику передові медичні технології. 

Важливим напрямком клінічної роботи є ревматологія та інші автоімунні захворювання. Тут запроваджено сучасні методи діагностики, лікування, включаючи і біологічну терапію, та реабілітацію.

Програма кардіологічної допомоги забезпечує діагностику, неінвазивну терапію та оцінку ефективності антиаритмічної терапії при порушеннях ритму та провідності, лікування артеріальної гіпертензії, передопераційну підготовку та післяопераційну реабілітацію дітей з вадами серця.

Ендокринологічна служба забезпечує надання допомоги пацієнтам з усім спектром ендокринних захворювань, з акцентом на ендокринологію раннього дитячого віку. Створений і працює дитячий діабетичний навчальний центр, що проводить навчання батьків дітей з цукровим діабетом 1 типу.

Програма спеціалізованої допомоги дітям з захворюваннями органів дихання реалізується на основі сучасних стандартів та протоколів, забезпечує також і моніторинг хворих з хронічною патологією.

Спеціалізована медична допомога дітям з захворюваннями органів сечовидільної системи включає консультування, лікування та моніторинг хворих з гострою та хронічною нирковою патологією. При необхідності проводиться біопсія нирки.

Програма надання спеціалізованої допомоги дітям з захворюваннями шлунково-кишкового тракту забезпечує сучасну діагностику та лікування усього спектру цієї патології в тому числі і синдроми мальабсорбції.

Іноваційним проектом є надання комплексної медичної допомоги хворим з розладами харчової поведінки, включаючи важкі форми неврогенної анорексії. Окрім педіатра-спеціаліста по парентеральному живленню з цими хворими працюють ряд лікарів вузьких спеціальностей і психолог.

Надання спеціалізованої медичної допомоги хворим проводиться також в умовах денного стаціонару. Це, в ряді випадків, є комфортнішим для пацієнтів і дозволяє економити ресурси.

Відділення забезпечує як планову, так і невідкладну госпіталізацію хворих. Довідки та попередній запис на планову госпіталізацію проводиться у робочі дні тижня з 9:00 до 15:00 год. за тел.(032) 270-84-96

Лікарі педіатричного відділення ведуть консультативний прийом. Консультації та прийом амбулаторних хворих проводиться згідно попереднього запису за номерами телефонів, поданими нижче. 

Костюченко Лариса - завідувач відділення педіатрії, лікар імунолог дитячий, алерголог дитячий вищої категорії, д.мед.н., професор кафедри клінічної імунології та алергології ЛНМУ ім. Д. Галицького, експерт з дитячої імунології ДОЗ ЛОДА, тел. (032) 270-84-96

Бобер Людмила - імунолог, к.мед.н., керівник Львівського центру надання медичної допомоги хворим на муковісцидоз.

Бойко Ярина - ревматолог, д.м.н., професор кафедри клінічної імунології та алергології ЛНМУ ім. Д. Галицького, тел. (032) 270-21-91.

Очеретна Оксана Михайлівна – лікар вищої категорії з дитячої кардіоревматології та функціональної діагностики.

Грицюк Ігор - ендокринолог, тел. (032) 270-17-72.

Канюк Василь Орестович – дитячий офтальмолог

Рубель Марта Володимирівна – дитячий гінеколог

Служинська Олександра Богданівна – дитячий гінеколог

Лига Ольга - пульмонолог, головний позаштатний дитячий пульмонолог ДОЗ ЛОДА, тел. (032) 270-45-62.

Лошак Ірина - гастроентеролог

Романишин Ярина - імунолог

Савчак Ігор - імунолог

Худик Світлана, нефролог, тел. (032) 270-45-62.

Тимчишин Соломія Михайлівна - лікар педіатр

Шоробура Марта Богданівна – дитячий отоларинголог


 Спонсори та партнери педіатричного відділення:

Прогрес у роботі відділення та у його облаштуванні значною мірою визначається об’ємом доброчинної допомоги.

 1. Благодійний фонд «Світ Дитини» (Львів) на протязі 10 років вкладає кошти у проведення ремонту відділення. На кошти, надані фондом, закуплені меблі, устаткування та витратні матеріали. Фонд підтримує видавничу діяльність та фінансує обласні науково-практичні конференції, які щороку проводить відділення.
 2. Доброчинна громадська організація «Aktiv hilfe für Ukraine» (Німеччина) протягом 10 років надає великий об’єм гуманітарної допомоги (меблі, апаратура, пральні та прасувальні машини, холодильники, постільна білизна, витратні медичні засоби, ліки, продукти харчування, засоби гігієни та багато іншого).
 3. Асоціація споріднених міст Корнінг - Львів, США («Sisters Cities Association Corning – Lviv, USA»), співголови – Вільям та Глорія Мисники.
 4. Клуб Левів міста Львова («Lviv Lions Club»).
 5. Спілка Нідерландських Фондів, що надають допомогу країнам Центральної та Східної Європи (Co-operating Netherlands Foundations for Centraland Eastern Europe)
 6. Д-р Жан Фейгельсон, м. Париж (Франція).
 7. «Child Health International» (Великобританія),  професор Бромтонського Королівського шпиталю (Лондон, Великобританія) Марк Розенталь та його команда.
 8. Михайло Качерай (Hill-Rom Company, Respiratory Care International, Австрія).
 9. Центр муковісцидозу Познанського медичного університету – професор Ярослав Вальков’як.  
 10. Доброчинний фонд "Крила надії".
 11. Доброчинний фонд "Відкриті долоні".