Візит Першої леді Польщі Агати Корнгаузер-Дуди у ЗУСДМЦ

05.09.2022

ЗУСДМЦ відвідала Перша Леді Польщі Агата Корнгаузер-Дуда!

Цим дружнім візитом дружина Президента Польщі засвідчила стійку підтримку нашому Центру, який з перших днів вторгнення став дитячим евакуаційним хабом для важкохворих українців.

"Сьогодні ми відчули, наскільки сильною і безпрецедентною є підтримка Польщі в такий нелегкий для нашої країни час. Візит у Львів, де зберігається висока загроза ракетного удару, засвідчив потужне бажання допомогти - нашому Центру і нашій країні загалом", - висловив вдячність директор ЗУСДМЦ Андрій Синюта.

Наші медики презентували результати роботи проєкту "конвой життя" та акцентували увагу на важливості допомоги Центру з боку держав-партнерів України. Адже за 6 місяців військової агресії росії у стінах нашої лікарні надано стаціонарну та амбулаторну медичну допомогу близько 7 тис. вимушено переміщеним дітям. А на базі нашого Центру організовано спеціальний центр концентрації дітей з онкологічними та гематологічними захворюваннями з усієї України, через який «пройшло» близько 1 тис. діток з важкими діагнозами.

«Я вражена тим, що вам вдалось зробити. Це було непросто, але ви зуміли», - сказала пані Агата після розповіді про наші евакуаційні конвої, яких ми налічуємо уже понад 20.

 

Під час зустрічі говорили про потреби українських пацієнтів і в Україні, і за кордоном. Про медичну допомогу, яку надаємо малечі у надскладних воєнних умовах, та про те, як спільними зусиллями можна її покращити. Обговорили можливість проведення міжнародної конференції з трансплантології у нашому Центрі. Бо попри війну в Україні залишається багато пацієнтів, які потребують пересадки органів: від початку війни ми провели 4 трансплантації нирки та 2 пересадки кісткового мозку.

Пані Агата також поспілкувалась з малечею #особливадитячалікарня. Кілька дітей саме повернулись з Польщі, де лікувались та відвідували польські школи. Тож ділились з Першою леді Польщі своїми враженнями від гостинності поляків. Прості та щирі відповіді на запитання, цікаві дитячі оченята, розчулені вдячні батьки. Кожному з присутніх наша гостя приділила увагу та підтримала у їхній боротьбі з хворобою.

До слова, це не перша зустріч пані Агати з маленькими пацієнтами з України. Президентська пара Польщі на президентському борту доправляли на лікування у Дитячу Педіатричну Лікарню Ісуса Ospedale Pediatrico Bambino Gesù важкохворих діток.

Першій леді добре відомі мрії маленьких українців про перемогу. Тому її побажання для наших діток і їхніх батьків були дуже щирими. Дружина Президента Польщі запевнила, що її країна й надалі підтримувати й допомагатиме усім україніцям. Аж до перемоги!