У ЗУСДМЦ нова послуга - визначення рівня Д-димеру.

05.05.2022

У Клініко-діагностичній лабораторії (КДЛ) Центру запроваджують нову послугу – визначення рівня д-димеру методом ІФА.

Вона буде безкоштовною для дітей до 18 років, які матимуть електронне скерування від сімейного лікаря. Дорослі без електронного скерування зможуть скористатись послугою на платній основі. Вартість аналізу становить 180 грн.

Визначення рівня д-димеру має велике значення у діагностиці багатьох хвороб – при тромбозі внутрішніх вен, ДВЗ-синдромах, тромбоемболії легеневих артерій.

«Онкохворі, які приймають високодозові хіміопрепарати через венопорти, часто мають проблеми із надмірним тромбоутворенням. Тому цей тест є дуже важливим показником для пацієнтів з онкопатологіями. Моніторинг рівня д-димеру дає можливість лікарю додатково оцінити ефективність терапії та визначити стан пацієнта у процесі лікування», - повідомила Алла Мих, завідувачка КДЛ лікарні.

Тест д-димер лікарі часто призначають пацієнтам з печінковою та нирковою недостатністю. А також інфікованим ковідом, у яких хвороба протікає в тяжкій формі - SARS-CoV-2 робить кров густішою.

Аналіз на д-димер здають натще, а результат пацієнт отримає у нашій лабораторії у той же день.

«В ІФА-апарат, на якому виконується тест, можна завантажити близько 100 взірців крові одночасно. А таких завантажень у день може бути кілька», - розповіла Марія Рубанова, біолог імунологічного відділу КДЛ ЗУСДМЦ.