Перший забір стовбурових клітин у дитини у ЗУСДМЦ

30.05.2022

Ділимось з вами позитивною новиною!

26 травня 2022 року відбулась знакова подія для Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр .

Команда Клініки Дитячої Онкології та Трансплантації Кісткового Мозку спільно з Ксенією Болгаріною, дитячим лікарем-онкологом з Національного інституту раку, провела перший успішний забір стовбурових клітин у дитини. Ці клітини мають допомогти 4-річному Максимку, якого лікують від нейробластоми, після високодозової хіміотерапії швидше одужати. Наш маленький герой зовсім не боявся, був слухняним та мужнім, тому процедура пройшла дуже вдало!

Упродовж 5 днів наші медики готували пацієнта до процедури, очікуючи максимальної кількості клітин у крові: стимуляція крові препаратами із подальшим визначенням рівня CD 34+ (стовбурових клітин) на проточному цитометрі.

Далі - сам процес забору з допомогою спеціального сепаратора Amicus, який, пропускаючи кров, відбирає з неї стовбурові клітини, та повертає її назад.

5 годин, 6 циклів, 3 об'єми циркулюючої крові - і наші медики отримали достатню кількість аферезного матеріалу, який заморозили та помістили у спеціальне сховище з рідким азотом. Зібраний матеріал зберігатиметься у кріобанку Клініки при -196*С до того часу, коли дитина буде готова до трансплантації.

Зараз Максимко удома, але незабаром має повернутись у Клініку дитячої онкології та ТКМ. Тут у спеціальних стерильних боксах він проходитиме спеціалізоване лікування: високодозову хіміотерапію та трансплантацію кісткового мозку.

"Ми - єдина на заході України дитяча клініка, яка має готову команду та сучасні можливості збирати стовбурові клітини для трансплантації кісткового мозку. І ми це успішно робимо, попри те, що триває війна", - розказав Роман Кізима, керівник та ідейний натхненник Клініки.

У відкритій напередодні війни Клініці робота триває - до такого ж забору медики готують ще кількох пацієнтів. Дуже важливо, що для пацієнтів усе лікування, процес забору та зберігання клітин абсолютно безкоштовні. Усі витрати покривають за рахунок державних коштів та благодійних проєктів.