Перша трансплантація кісткового мозку дитині у ЗУСДМЦ

27.07.2022

Перша трансплантація кісткового мозку дитині – онкологи Клініки Дитячої Онкології та Трансплантації Кісткового Мозку у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі провели аутологічну пересадку стовбурових клітин трирічній Улянці з Волині.

До трансплантації малеча майже рік боролась з хворобою – пухлиною головного мозку. У 2021 її оперували луцькі нейрохірурги. Досі Улянка отримувала хіміотерапію у Луцьку. Проте допомогти цілком одужати могла лише трансплантація кісткового мозку.

Дівчинка стала донором сама для себе – їй трансплантували власні клітини. Забір клітин відбувся 10 червня. А через місяць, 11 липня, відбулась процедура пересадки стовбурових клітин.

Сама пересадка тривала пів години, розповіли лікарі.

«Ця процедура нагадує трансфузію компонентів крові, тільки «переливають» стовбурові клітини. При цьому пацієнт не відчуває жодного болю», - сказала Христина Запоточна, онколог ЗУСДМЦ, яка проводила маніпуляцію.

Після трансплантації маленька пацієнтка почувається добре, показники крові покращились, проте для повного одужання її ще чекає підтримувальна хіміотерапія.

День переливання стовбурових клітин вважають «нульовим днем». Після цього дня до періоду приживлення кісткового мозку має минути два-три тижні. Під час цього реабілітаційного періоду пацієнт повинен перебувати у спеціально облаштованому, стерильному боксі. Усі можливості для спеціалізованої допомоги у Центрі є - у дитячій лікарні на Дністерській лікарі забезпечують повний цикл лікування.

«Робимо усе можливе, щоб маленьким українцям більше не доводилось їхати за кордон для пересадки кісткового мозку. Ця трансплантація - це командна робота наших лікарів. І вона успішна!», - так прокоментував подію керівник Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Роман Кізима .

Провідний онколог лікарні переконаний, що це – потужний крок уперед для усієї України. Адже від початку війни у нашому Центрі приймаємо дітей з усіх регіонів, а відтак зможемо допомагати багатьом онкохворим українцям, які потребують високоспеціалізованої допомоги.

Трансплантація цілком безкоштовна для пацієнта. Наша лікарня увійшла до пілотного проєкту МОЗ «Трансплантація», за яким усі медичні витрати – попередні обстеження, сама процедура пересадки, і терапія, яку пацієнт отримує у післятрансплантаційний період – оплачує держава.

За цією подією стоїть багато людей, без допомоги яких було б складно реалізувати трансплантацію. Завдяки такій підтримці усе неможливе – можливе!