Перша неродинна трансплантація нирки дитині у ЗУСДМЦ

01.06.2022

Шанс на нове життя Роману з невеликого села на Рівненщині подарував 27-річний чоловік, який став донором органу посмертно. Операція з пересадки тривала близько двох годин. Медики розповіли, що нирка запрацювала ще на операційному столі. А зараз, після кількох днів обстежень та спостережень, дуже обережно дають перші позитивні прогнози.

"Станом на сьогодні післяопераційний період минає без ускладенень, темп діурезу задовільний, показники азотемії у межах вікової норми", - розповів лікар-нефролог Роман Андруневич.

Вперше важкий діагноз - хронічний гломерулонефрит - Роману встановили у 2017 році. Тато та бабуся, які удвох опікуються хлопцем, лікували його, та хвороба невпинно прогресувала. Кілька останніх місяців підліток постійно знаходився на лікуванні у нашій лікарні, де тричі на тиждень проходив процедуру гемодіалізу та отримував спеціальну терапію.

Щоб допомогти підлітку одужати, свої зусилля об'єднали медики двох медичних закладів Львова. Успішна трансплантація нирки Роману - це результат злагодженої роботи цілої команди фахівців: лікаря-нефролога Романа Андруневича та анестезіолога Центру Іванни Андрейчук, керівника Центру трансплантологіі Першого медоб’єднання Львова Максима Овечка та лікаря-трансплантолога Андрія Крупача, дитячих хірургів ЗУСДМЦ Андрія Кузика та Богдана Романишина.

  

Першу трансплантацію нирки в ЗУСДМЦ провели у квітні 2021 року. На сьогодні ми здійснили 3 успішних трансплантації нирки дітям. Зараз у листі очікування на трансплантацію нирки перебувають 15 дітей. У серпні 2021 року ЗУСДМЦ включено в пілотний проєкт з трансплантації, що дозволило нам проводити операції з пересадки органів дітям безкоштовно. Усі медичні послуги оплачують за рахунок державних, обласних програм та коштів благодійних фондів.