Медики ЗУСДМЦ допомогли одужати хлопчику, у якого підозрюють аутоімунний енцефаліт

13.01.2023

Це 10-річний Назар у реабілітаційному відділенні лікарні. З допомогою наших фахівців він працює над поверненням функціональних навичок, таких як стояти, ходити, сидіти.

Ще кілька тижнів тому хлопчина із Львівщини був прикутий до ліжка через раптову хворобу. Медики підозрюють у нього аутоімунний енцефаліт.

Хвороба, яка знерухомила Назара, почалась із тривалої гарячки, яка продовжувалась понад два місяці. Далі раптово, в один день, з’явились розлади травлення та наросла неврологічна симптоматика. Перебуваючи в інфекційній лікарні, підліток впав у кому. Коли хлопчина отямився, за його лікування взялись медики Центру, які підібрали і розпочали терапію імуносупресивними довенними імуноглобулінами та гормонами.

«Дані лабораторних та інструментальних досліджень, характерна клінічна картина дають нам підстави говорити саме про аутоімунний енцефаліт (ймовірно після перенесеного #covid19). Призначене згідно з протоколами лікування було ефективним, зараз хлопчина продовжує терапію гормонами, поступово зменшуючи дозу», - пояснює імунолог ЗУСДМЦ Соломія Тимчишин.

Шлях до одужання у Назара виявився довгим, над встановленням діагнозу та лікуванням працювало багато фахівців Центру: педіатр, невролог, лікар ФРМ, фізичний терапевт, фахівці діагностичного відділення, анестезіологи тощо.

Одним із важливих етапів відновлення Назарка були реабілітаційні заняття. Команда реабілітологів на основі функціональних обстежень розробила план індивідуальних занять, які розпочались з перших днів перебування хлопчика у педіатричному відділенні.

«Коли я почав працювати з хлопчиком, він не міг навіть змінити положення у ліжку. Ми поступово вчились сідати, тримати рівновагу, вставати і ходити – спочатку з допоміжним технічним засобом, а далі самостійна ходьба», - розказує про Назарчика реабілітолог лікарні Олег Бурій.

В оновленому залі для реабілітації хлопчик понад три тижні посилено працював над вдосконаленням функціональних навичок та зміцненням м’язів.

«Функціональний стан підлітка цілком дозволяє йому перебувати вдома, самостійно себе обслуговувати, і головне – повернутись до навчання», - каже фахівець фізіотерапевтичного відділення.

Вітаємо нашого юного пацієнта з одужанням!

Принагідно наші медики нагадують батькам:

• бути уважними до скарг малюків на самопочуття

• коли виникає лихоманка незрозумілого генезу, звертатись до сімейного лікаря

• за можливості робити тести на грип та ковід під час нездужання

• якщо гарячка у дитини тривала, варто звернутись у наш Центр на консультацію до імунолога чи гематолога.

Бережіть себе та своїх близьких!