25 травня - Всесвітній день щитоподібної залози

25.05.2022

25 травня - День щитоподібної залози.

Сьогодні привертаємо увагу до важливості вчасної діагностики та лікування захворювань цього органу. Олег Скавиш (Тягнизуб) - лікар-ендокринолог нашої лікарні - розповів, на що варто звернути увагу батькам і коли час звернутись до лікаря.

  • З якими скаргами найчастіше звертаються до ендокринолога, якщо є захворювання щитоподібної залози?

Це дискомфорт у ділянці шиї, зміна ваги, виражена сонливість або, навпаки, проблеми із засинанням, у дівчат-підлітків часто порушення менструального циклу. Також батьки можуть зауважити, що дитини стала плаксивою, надмірно дратівливою, швидко втомлюється. Усе це привід звернутись до сімейного лікаря, який за потреби скерує на огляд до фахівця-ендокринолога.

  • Які обстеження виявляють захворювання щитоподібної залози?

Насамперед, це УЗД-дослідження, яке дає можливість визначити точні розміри органу, виявити зміни в структурі тканин, патологічні вогнища, вузли та інші порушення. А також визначення вмісту гормонів щитоподібної залози у крові. Ці обстеження є доступними у ЗУСДМЦ. За потреби проводять додаткові обстеження. Наприклад, біопсію, якщо є підозра на злоякісну пухлину.

  • Як лікують захворювання щитоподібної залози - чи завжди потрібно оперувати?

Ні, лікування залежить від виявленої патології. Ми надаємо перевагу консервативному лікуванню: медикаментозна терапія, корегування харчування. Нерідко ендокринолог залучає також інших спеціалістів: гастроентеролога, кардіолога, Хірургічні методи застосовуються у випадках, коли консервативна терапія неефективна, а "щитовидка" має великі розміри.

  • Що б Ви порекомендували батькам?

Періодично обстежувати щитоподібну залозу - принаймі раз у рік. Якщо виявиться патологія, то необхідна консультація ендокринолога. На ранній стадії захворювання легше піддається лікуванню, а ризик розвитку ускладнень значно нижчий. Збалансувати харчування дитини, уникати стресових ситуацій, нормалізувати сон дітей - це ті заходи, які можуть запобігти виникненню патологій.

Прийом відбувається за попереднім записом. Обрати зручний час візиту можна, зателефонувавши до реєстратури у години роботи:

Пн–Пт – з 8:00 до 16:00 год.

  • (032) 270 22 07
  • (063) 189 70 50
  • (097) 150 70 53