Центр муковісцидозу

Львівський обласний центр надання медичної допомоги хворим на муковісцидоз

 Керівник центру – Бобер Людмила Йосипівна, кандидат медичних наук,  лікар вищої категорії.  

1. Загальна інформація

У центрі, що є складовою педіатричного відділення, надається кваліфікована допомога хворим на муковісцидоз.

Основні напрямки:

  • діагностика муковісцидозу
  • визначення тактики лікування, амбулаторне консультування і стаціонарне лікування
  • моніторинг
  • навчання батьків і хворих
  • психологічна допомога хворим та їхнім батькам 

2. Лікарі центру:

Бобер Людмила Йосипівна – керівник центру, к.мед.н., лікар вищої категорії.

Лига Ольга Володимирівна – пульмонолог центру, лікар вищої категорії, головний позаштатний дитячий пульмонолог ДОЗ ЛОДА, тел. +38 032 270 45 62. 

3. Наукова діяльність центру:

Центр співпрацює з ДУ "Інститут спадкової патології АМН України”, кафедрою педіатрії та неонатології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького.

Виконана і захищена дисертаційна робота на тему: "Стан підшлункової залози у хворих на муковісцидоз залежно від асоціації фенотип-генотип” (Бобер Л.Й.).

Виконується дисертаційна робота на тему: «Рівні вітамінів А і Е та мікроелементів цинку і селену у дітей,  хворих на муковісцидоз: діагностика і лікування» (Роговик Н.В.).

4. Міжнародна співпраця:

Центр впродовж багатьох років співпрацює з зарубіжними клініками та організаціями, що надають різнопланову благодійну допомогу хворим і проводять вишкіл спеціалістів центру.

  1. З 2001 року налагоджена різнопланова співпраця з лікарем Жаном Фейгельсоном з м. Париж (Франція), який неодноразово консультував хворих, був учасником і доповідачем конференцій, присвячених питанням муковісцидозу.
  2. З 1999 року триває багаторічна співпраця з CHI (Child Health International) в рамках проекту «Допомога хворим на муковісцидоз». В рамках цієї співпраці відбувається проведення міжнародних конференцій, консультування хворих, навчання лікарів,  фізіотерапевтів, психолога і навчання батьків, діти яких хворі на муковісцидоз, командою британських фахівців, очолюваних професором Бромтонського Королівського госпіталя (RBH, м. Лондон, Великобританія) Марком Розенталем.
  3. Завдяки благодійництву Михайла Качерая (Hill-Rom Compani, Inc., Respiratory Care International, Австрія) центр отримав сучасний дороговартісний апарат "VEST” для комплексної фізіотерапії бронхолегеневих проблем, пов’язаних з муковісцидозом.
  4. Впродовж останніх років триває наукова співпраця з Центром муковісцидозу Познанського медичного університету (Польща) – професором Ярославом Вальков’яком.

6. Як скерувати в центр?

Для госпіталізації в центр необхідно:

  1. Отримати скерування на обстеження та/або лікування від дільничного спеціаліста (педіатра, сімейного лікаря) з інформацією про мету скерування.
  2. Мати амбулаторну карту або витяг з неї.
  3. Мати епіддовідку з місця проживання про відсутність контакту з інфекційними хворими за останні 3 тижні до скерування.