Відділення анестезіології та інтенсивної терапії

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії із застосуванням методів екстракорпоральної детоксикації та апарату «Штучна нирка»

Завідувач відділення - Собко Роман Юрійович, лікар вищої категорії, експерт департаменту охорони здоров'я з дитячої анестезіології Львівської ОДА,  експерт МОЗ України з дитячої анестезіології.

Старша медична сестра – Сава Тетяна Володимирівна

Телефонні номери відділення:

Ординаторська:                  +38 (032) 270 21 80
Сестринський пост:            +38 (032) 270 17 33

 1.Загальна інформація

У відділенні, яке розгорнуто на 9 ліжок, працює 12 анестезіологів та 2 нефрологи.

Щороку у нашому відділенні близько 2500  дітей з усієї України отримують високоспеціалізовану медичну допомогу. Основними напрямками діяльності відділення є: токсикологія, онкологія та гематологія, гостра та хронічна ниркова недостатність, декомпенсовані стани при ендокринних патологіях, імунодефіцити, генетичні захворювання, тяжкі захворювання ЦНС, та різні орфанні захворювання .

Відділення забезпечене сучасним обладнанням для діагностики, лікування, та цілодобового моніторингу  стану пацієнтів.

Особливістю нашого відділення є цілодобове перебування батьків із дітьми. Ця практика наявна від самого початку створення лікарні, а саме з 1992 року. Батьки беруть активну участь у догляді за дитиною та допомагають медичному персоналу.

Сучасна протокольна терапія онкологічних та гематологічних пацієнтів в умовах профільного спеціалізованого стаціонару потребує постійного залучення анестезіологів у процес лікування.

Одним з важливих напрямків нашої роботи є лікування гострих отруєнь, а саме: отруєння грибами та медикаментами, побутовою хімією та укуси змій.

Лікарі відділення мають великий досвід лікування декомпенсованих ендокринних захворювань, таких як цукровий діабет, гіпотиреоз та інших.

Наші анестезіологи використовують найсучасніше обладнання та методики для проведення  комфортної та безпечної анестезії під час оперативних втручань різної складності.

Проведення різноманітних інвазивних процедур, таких як: фіброгастроскопія, колоноскопія, бронхоскопія, люмбальна пункція, кістково-мозкова пункція або постановка центрального венозного катетера, відбувається лише в супроводі анестезіолога під седацією. Седація дозволяє уникнути стресу, хвилюючих спогадів та хворобливих відчуттів під час проведення цих обстежень.

Перевагою нашого відділення є широке застосування еферентних методик для лікування пацієнтів в критичних станах, зокрема: мембранний плазмаферез при гемолітичних, автоімунних, неврологічних захворюваннях.

Наявність мультифункціонального апарату  «Prismaflex» дозволяє проводити різні види низькопотокової тривалої безперервної терапії та налаштовувати режим лікування із врахуванням конкретних потреб пацієнта, забезпечуючи гемодинамічну стабільність, контроль рідинного балансу, виведення токсичних продуктів метаболізму, корекцію порушень кислотно-лужної рівноваги та водно-електролітного балансу.

Підрозділ нирковозамісної терапії

Наше відділення єдине на Заході України, де надається кваліфікована допомога дітям з гострою та хронічною нирковою недостатністю.

Пацієнти мають можливість щороку отримати допомогу у зв’язку з тяжким перебігом різноманітних захворювань нирок та сечовидільної системи. Більшість з цих пацієнтів потребує використання методів нирковозамісної терапії. Лікарями-анестезіологами спільно з лікарями-нефрологами нашого відділення широко використовуються методики перитонеального та гемодіалізу. 

Налагоджена співпраця з трансплантаційними центрами Білорусії, Польщі, Італії. Відділення нирковозамісної терапії здійснює супровід  пацієнтів до трансплантації нирки та займається пацієнтами, яким  проведена трансплантація нирки (контроль показників, включаючи визначення такролімусу, забезпечує всіма інструментальними методами дослідження та консультаціями суміжних спеціалістів).

З 11.08.2021р. центр включений в пілотний проект МОЗ України з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

У центрі надається високоспеціалізована медична допомога шляхом трансплантації нирки відповідно до договорів з МОЗ України.

Що потрібно, щоб стати в чергу на трансплантацію в ЗУСДМЦ?

  • Найперше, отримати скерування від сімейного лікаря у профільне відділення центру.
  • Далі – отримати висновок спеціаліста щодо необхідності трансплантації.
  • Також, необхідно пройти комплексне обстеження. Для зручності пацієнтів усі діагностичні дослідження доступні у нашому Центрі. Трансплант-координатор лікарні повідомить вам перелік документів, які потрібні для постановки у Лист очікування.

 Хто може потрапити у чергу на трансплантацію?

  • Ми приймаємо дітей від 0 до 18 років з усіх регіонів України.

Скільки чекати своєї черги?

  • Немає чітко визначених термінів. Усе залежить від сумісності між потенційним донором та реципієнтом, терміновості та інших медичних показань.

ВАЖЛИВО! Вищевказані послуги надаються безкоштовно відповідно до договору з МОЗ України.

2. Лікарі клініки:

Лікарі-анестезіологи:

Собко Роман Юрійович - лікар-анестезіолог дитячий, вища категорія

Губич Галина Миронівна - лікар-анестезіолог дитячий, вища категорія

Гула Ігор Петрович - лікар-анестезіолог дитячий, вища категорія

Новосад Роман Теодорович - лікар-анестезіолог дитячий, вища категорія

Степанюк Олена Іванівна - лікар-анестезіолог дитячий, вища категорія

Бодак Павло Степанович - лікар-анестезіолог дитячий, перша категорія

Андрейчук Іванна Петрівна - лікар-анестезіолог дитячий, перша категорія

Волощук Ростислав Романович – лікар-анестезіолог дитячий

Півень Олег Олегович - лікар-анестезіолог дитячий

Бойко Марта Тарасівна - лікар-анестезіолог дитячий

Борачок Тарас Тарасович –  лікар-анестезіолог дитячий

Оранський Тарас Богданович –  лікар-анестезіолог дитячий

Ковальов Максим Олександрович –  лікар-анестезіолог дитячий

 

Лікарі-нефрологи:

Грицків Лілія Володимирівна –  лікар-нефролог дитячий

Андруневич Роман Русланович –  лікар-нефролог дитячий