Western Ukrainian Specialized Children’s Medical Centre Lviv,
Ukraine Dnisterska Street, 27
ban3
ban3
ban2
Main_en

Центр муковісцидозу

Львівський обласний центр надання медичної допомоги хворим на муковісцидоз

 Керівник центру – Бобер Людмила Йосипівна, кандидат медичних наук,  лікар вищої категорії.

Телефонні номери: +38 032 247 08 97 – керівник центру

+38 032 247 77 05 – ординатор центру

+38 032 270 45 62 – пуль монолог центру 

1. Загальна інформація

У центрі, що є складовою педіатричного відділення, надається кваліфікована допомога хворим на муковісцидоз.

Основні напрямки:

 • діагностика муковісцидозу
 • диференційна діагностика з іншими синдромами мальабсорбції  та хворобами обміну речовин, аномаліями розвитку бронхоленевої системи і шлунково-кишкового тракту
 • визначення тактики лікування, амбулаторне консультування і стаціонарне лікування
 • моніторинг
 • навчання батьків і хворих
 • психологічна допомога хворим та їхнім батькам 

2. Лікарі відділення:

 Бобер Людмила Йосипівна – керівник центру, к.мед.н., лікар вищої категорії.

Лига Ольга Володимирівна – пуль монолог центру, лікар вищої категорії, головний позаштатний дитячий пуль монолог ДОЗ ЛОДА.

Роговик Наталія Володимирівна – педіатр центру, асистент кафедри педіатрії та неонатології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького. 

3. Наукова діяльність:

Центр співпрацює з ДУ "Інститут спадкової патології АМН України”, кафедрою педіатрії та неонатології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького.

Виконана і захищена дисертаційна робота на тему: "Стан підшлункової залози у хворих на муковісцидоз залежно від асоціації фенотип-генотип” (Бобер Л.Й.).

Виконується дисертаційна робота на тему: «Рівні вітамінів А і Е та мікроелементів цинку і селену у дітей,  хворих на муковісцидоз: діагностика і лікування» (Роговик Н.В.).

4. Благодійництво в межах центру:

 • доброчинний фонд "Дитяча надія”
 • доброчинний фонд "Крила надії”
 • доброчинний фонд "Відкриті долоні”

5.Міжнародна співпраця:

Центр впродовж багатьох років співпрацює з зарубіжними клініками та організаціями, що надають різнопланову благодійну допомогу хворим і вишкіл його спеціалістів.

 1. З 2001 року налагоджена різнопланова співпраця з лікарем Жаном Фейгельсоном з м. Париж (Франція), який неодноразово консультував хворих, був учасником і доповідачем конференцій, присвяченим питанням муковісцидозу.
 2. З 1999 року триває багаторічна співпраця з CHI (ChildHealthInternational) в рамках проекту «Допомога хворим на муковісцидоз». В рамках цієї співпраці відбувається проведення міжнародних конференцій, консультування хворих, навчання лікарів,  фізіотерапевтів, психолога і навчання батьків, діти яких хворі на муковісцидоз, командою британських фахівців, очолюваних професором Бормтонського Королівського госпіталя (RBH, м. Лондон, Великобританія) Марком Розенталем.
 3. Завдяки благодійництву Михайла Качерая (Hill-RomCompani, Inc., RespiratoryCareInternational, Австрія) центр отримав сучасний дороговартісний апарат "VEST” для комплексної фізіотерапії бронхолегеневих проблем, пов’язаних з муковісцидозом.
 4. Впродовж останніх років триває наукова співпраця з Центром муковісцидозу Познанського медичного університету (Польща) – професором Ярославом Вальков’яком.

6. Як скерувати в центр?

Для госпіталізації в центр треба:

 1. Отримати скерування на обстеження та/або лікування від дільничного спеціаліста (педіатра, сімейного лікаря) з інформацією про мету скерування.
 2. Мати амбулаторну карту або витяг з неї.
 3. Мати епіддовідку з місця проживання про відсутність контакту з інфекційними хворими за останні 3 тижні до скерування.