Western Ukrainian Specialized Children’s Medical Centre Lviv,
Ukraine Dnisterska Street, 27
ban3
ban3
ban2
Main_en

Центр дитячої імунології

Керівник центру – Костюченко Лариса Василівна, доктор медичних наук, лікар вищої категорії, головний позаштатний дитячий імунолог ДОЗ ЛОДА.

Старша медична сестра – Зборівська Ольга Іванівна

Телефонний номер центру:    +38 032 270 21 91

 1.Загальна інформація

У Західноукраїнському центрі дитячої імунології  надається високоспеціалізована медична допомога дітям з патологією імунної системи  пацієнтам із західного регіону України. В складі центру є амбулаторний підрозділ, що забезпечує надання амбулаторної допомоги. Стаціонарна допомога надається в педіатричному відділенні центру, де є 20 ліжок імунологічного профілю.

Основні напрямки, в яких спеціалізується центр:

  • Первинні імунодефіцити (генетичні дефекти імунної системи, як наприклад спадкова агамаглобулінемія, синдром Ніймегена, загальний варіабельний імунодефіцит тощо)
  • Обстеження при підозрі на імунодефіцити різного ґенезу та їх терапевтичний супровід
  • Вакцинація дітей з груп ризику, за індивідуальними графіками
  • Алергози (бронхіальна астма, атопічний дерматит, гострі алергічні стани тощо)

Налагоджена сучасна система діагностики та лікування хворих  з імунопатологічними станами, терапія хворих за вказаними вище напрямками діяльності центру, включно з забезпеченням хворих на первинні імунодефіцити засобами замісної терапії. База даних хворих на первинні імунодефіцити є однією з найбільших в Україні, відбувається активна співпраця з європейськими центрами, що працюють в аналогічних напрямках, в т.ч. з питань генетичної діагностики імунодефіцитів та їх лікування.

Проводиться вакцинація дітей з проблемами здоров’я,а також за розширеними графіками відповідно до європейських стандартів з використанням сучасних вакцин.

2.  Лікарі відділення:

Костюченко Лариса Василівна – доктор медичних наук, дитячий імунолог, дитячий алерголог, лікар вищої категорії, головний позаштатний дитячий імунолог ДОЗ ЛОДА.

Бобер Людмила Йосипівна – кандидат медичних наук, дитячий імунолог, лікар вищої категорії.

Бойко Ярина Євгенівна – кандидат медичних наук, дитячий імунолог, дитячий ревматолог, лікар вищої категорії, головний позаштатний дитячий ревматолог ДОЗ ЛОДА.

Романишин Ярина Юріївна – дитячий імунолог, лікар першої категорії.

Савчак Ігор Ярославович – дитячий імунолог, лікар першої категорії

Задворна Оксана Іванівна  – дитячий алерголог, лікар вищої категорії.

3.  Наукова діяльність

Відділення  співпрацює з кафедрою клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, кафедрою дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика. На базі відділення проводиться навчання студентів, спеціалізація дитячих  імунологів, ПАЦ та ТУ за спеціальністю "Дитяча  імунологія”.

Працівники центру виконують наукові роботи за напрямками діяльності, беруть участь у  роботі ESID (European Society for Immunodeficiencies) та Східноєвропейського проекту J-Project щодо виявлення, діагностики та лікування імунодефіцитів.    

4.  Благодійництво в межах відділення:

  • доброчинний фонд "HumanitarieHulpKinderenOekraineTilburgNederland”, Нідерланди
  • доброчинна асоціація "Лінія життя”, Великобританія

 Як скеровувати до відділення?

  1. Отримати скерування на обстеження та/або лікування від дільничного спеціаліста (педіатра, сімейного лікаря) з інформацією про мету скерування.
  2. Мати амбулаторну картку дитини або витяг з неї.
  3. Для госпіталізації необхідно мати епіддовідку з місця проживання про відсутність контакту з інфекційними хворими в останні 3 тижні до скерування. 

Консультативний прийом здійснюється за попереднім записом за тел. +38-032-270-21-91